Nová cisterna Liaz

liaz

Začátkem února byla bezplatně převedena cisternová automobilová stříkačka na podvozku Liaz 101.860 ze Střední odborné školy a Vyšší odborné školy požární ochrany naší jednotce. Liazka původně sloužila u Hasičského záchranného sboru na stanici v Hlučíně poté ve Frýdku-Místku.

IMG_20160201_154002

Vozidlo prošlo v roce 2004 repasí u firmy THT Polička. Nová cisterna nahradí naší starou CAS 25 Š 706 RTHP. Ihned jsme zahájili  na vozidle drobné opravy a nutnou údržbu.

Namontovali jsme novou radiostanici, předělali úchyty technických prostředků, promazali podvozek, vyměnili filtry, opravili čerpadlo, převinuli hladinoměr. Posvařovali jsme chybějící koš na hadice, vyrobili zemnící kolík a odvod výfuku k elektrocentrále.

Náš sponzor firma NEJLEVNĚJŠÍ NÁBYTEK nám zakoupila do nové cisterny záchranářský batoh.

Členové jednotky na opravě odpracovali 280 hodin. Vozidlo bylo slavnostně dáno 14. března na výjezd. Součásti vozidla byl i přetlakový ventilátor Papin 500, se kterým jsme se museli seznámit. Nyní jsme schopni v případě požáru provést přetlakovou ventilaci.

Jedna zmínka “Nová cisterna Liaz

Napsat komentář