CAS K25 Liaz 101.860

liaz

Vozidlo je určeno pro výjezd k požárům a různých technických zásahům (čerpání vody, likvidace obtížného hmyzu, úniku látek). Rok výroby 1985. Osádka 6 hasičů. Obsah nádrže 2500 l vody a 400l pěnidla. Auto je vybaveno: radiostanicemi, plovoucím čerpadlem, kalovým čerpadlem, motorovým vysavačem hmyzu, nastavovacím žebříkem, hasicími přístroji, motorovou řetězovou a rozbrušovací pilou, přetlakovým ventilátorem Papin, elektrocentrálou s osvětlovacím stativem, požárním vysavačem, sorbentem a dýchacími přístroji Dräger.

Popis úprav a údržby CAS K25 naleznete na této stránce.

DA Ford Transit

Vozidlo je určeno pro výjezd k různých technických zásahům a k dopravě družstev na soutěže. Rok výroby 2011. V roce 2016 přestavěno na dopravní automobil. Osádka 9 hasičů. Auto je vybaveno: přenosnou motorovou stříkačkou PS 12, radiostanicí, elektrickým kalovým čerpadlem, motorovou řetězovou pilou, plovoucím čerpadlem, vysunovacím žebříkem a hasicími přístroji.

OA Škoda Fabia

Vozidlo je určeno k zajištění akceschopnosti jednotky v operačním i organizačním řízení. Rok výroby 2006. V srpnu 2023 byla bezplatně převedena k naší jednotce od dobrovolných hasičů z Frýdku a nahradila osobní automobil Škoda Felicie. Škoda Fabia původně sloužila u Hasičského záchranného sboru na stanici ve Frýdku-Místku.

Přívěsný vozík s nafukovacím stanem

Hlavním účelem univerzálního přívěsného vozíku je transport nafukovacího evakuačního stanu a dalšího potřebného vybavení pro případ provizorní evakuace osob.

Vozidla v minulosti

OA Škoda Felicie

OA

Vozidlo je určeno k zajištění akceschopnosti jednotky v operačním i organizačním řízení. Rok výroby 1998.

DA 12 Avia 30

Vozidlo je určeno pro výjezd k různých technických zásahům a k dopravě družstev na soutěže. Rok výroby 1980. Původně zakoupeno jako nákladní automobil a v roce 1985 přestavěno na dopravní automobil. Osádka 9 hasičů. Auto je vybaveno: přenosnou motorovou stříkačkou PS 12, radiostanicí, motorovým kalovým čerpadlem, vysunovacím žebříkem, hasicími přístroji a sorbentem.

CAS 25 Škoda 706 RTHP

Vozidlo bylo určeno pro výjezd k požárům a různých technických zásahům (čerpání vody, likvidace obtížného hmyzu, úniku látek). Rok výroby 1982. Osádka 4 hasiči.Obsah nádrže 3500 l vody. Auto bylo vybaveno: radiostanicemi, plovoucím čerpadlem, kalovým čerpadlem, motorovým vysavačem hmyzu, nastavovacím žebříkem, hasicími přístroji, motorovou řetězovou pilou, elektrocentrálou s osvětlovacím stativem, sorbentem a dýchacími přístroji saturn.

Popis úprav a údržby CAS 25 naleznete na této stránce.

Nyní je vozidlo umístěno v expozici požární ochrany ve Zbirohu.

AS 16 Praga RN

aspraga

Automobil byl určený k přepravě požárního družstva s příslušenstvím potřebným k provedení požárního zásahu vodou z vnějších zdrojů. Automobilovou stříkačku tvořil podvozek Praga RN, kabina pro posádku na níž navazovaly ukládací prostory pro požární příslušenství. Čerpadlo bylo umístěno v přední části vozidla před motorem. Čerpadlo (odstředivé třístupňové) s průtoku vody 1.600 l/min. (při dopravní výšce 80 m) je poháněno od klikové hřídele. Rok výroby 1955. Osádka 11 hasičů. Vozidlo bylo na příkaz MNV ve Frýdku-Místku sešrotováno.