Daruj krev s dobrovolnými hasiči

Pokud hledáš způsob, jak pomoci sobě i potřebným, daruj krev nebo krevní plazmu. Během května se můžeš přidat k desítkám dobrovolných hasičů, kteří v tomto měsíci krev hromadně darují. Pomůžeš tím lidem, kteří krev akutně potřebují a má to následující výhody i pro tebe:

  • den volna v práci,
  • před odběrem ti změří teplotu a krevní tlak,
  • kontrola krevního obrazu,
  • po odběru dostaneš něco na zub nebo stravenku,
  • při prvním odběru dostaneš na památku odznáček ve tvaru kapky krve,
  • při druhém odběru se dozvíš svou krevní skupinu,
  • za deset odběrů pak dostaneš od ČČK bronzovou medaili, za dvacet stříbrnou atp.

Darovat krev v našem okrese můžeš v Krevním centru ve Frýdku nebo v nemocnici v Třinci. Podrobnosti a kontakty najdeš na odkazovaných stránkách. Při odběru nezapomeň říci, že jsi přišel darovat krev s hasiči.

Pokud máš jakýkoli dotaz nebo nejasnost, neváhej napsat SMS na 732 68 97 68, my se ti ozveme a všechny dotazy zodpovíme. Můžeme tě také na první odběr doprovodit.

Napsat komentář