Světový den první pomoci

Od roku 2000 je každá druhá sobota v září vyhlášena mezinárodními organizacemi červeného kříže a červeného půlměsíce jako světový den první pomoci. S drobným předstihem se osvětová akce konala i ve Frýdku-Místku pod taktovkou místního oblastního spolku Českého červeného kříže.

Sobotní odpoledne bylo v areálu Sokolíku věnováno zábavě, hrám a vzdělávání. Děti i dospělí se dozvěděli spoustu důležitých informací o první pomoci a mohli si i vyzkoušet praktické řešení některých situací — od fixace vymknutého kotníku přes Heimlichův manévr až po resuscitaci.

Naše jednotka se spolu s SDH Hukvaldy a městskou policií k této osvětové akci ráda připojila a její členové si mohli osvěžit některé části první pomoci.

Kompletní fotogalerie je k dispozici na Facebooku ČČK F-M.