Cvičení s Českým červeným křížem

V neděli 12. listopadu v odpoledních hodinách proběhlo na hotelu Centrum ve Frýdku společné cvičení jednotek SDH (Lískovec, Místek-Bahno, Chlebovice) a pracovníků Českého červeného kříže z Frýdku-Místku a Ostravy.

Nejprve do objektu vstoupili hasiči. První skupina prohledávala přízemí a následně umožnila v prostorách recepce zřídit sběrné místo pro raněné. V tu samou dobu druhá skupina hasičů připravila útočné vedení proti požáru ve 4. nadzemním podlaží a začali s prohledáváním všech místností. Nalezení ranění byli bezodkladně přesouváni či přenášeni do sběrného místa, kde se o ně dále starali zdravotníci až do transportu rychlou záchrannou službou.

V prostorách hotelu se nacházelo celkem 24 raněných osob s různě vážným zranění či postižením a tak museli všichni zasahující projevit notnou dávku fyzické i psychické odolnosti a duchapřítomnosti při řešení každé dílčí situace.

Kompletní fotogalerie je k nalezení zde.

Napsat komentář