Taktické cvičení – příprava na povodně

V areálu hasičské zbrojnice na ulici Střelniční ve Frýdku se uskutečnilo v úterý 4. října cvičení jednotek požární ochrany zaměřené na stavbou protipovodňových hrází a vše co je s jejich zajištěním spojené. Cvičení se zúčastnily jednotky dobrovolných hasičů z Lískovce, Frýdku, Místku-Bahna a Skalice, ale také profesionální hasiči ze stanice Frýdek-Místek. První část cvičení se soustředila na teoretickou přípravu, kdy se hasiči obeznámili s pravidly pro stavbu protipovodňových hrází, možnostmi napojení na protipovodňové vaky, ale také personální náročností. Druhá část cvičení již byla praktická, členové jednotek si vyzkoušeli plnění protipovodňových pytlů pískem pomocí plničky i lopatami a ověřili si také časovou i personální náročnost v souvislosti se stavbou protipovodňových hrází.