Nová cisterna Liaz

liaz

Začátkem února 2016 byla bezplatně převedena cisternová automobilová stříkačka na podvozku Liaz 101.860 ze Střední odborné školy a Vyšší odborné školy požární ochrany naší jednotce. Liazka původně sloužila u Hasičského záchranného sboru na stanici v Hlučíně poté ve Frýdku-Místku.

IMG_20160201_154002

Vozidlo prošlo v roce 2004 repasí u firmy THT Polička. Nová cisterna nahradí naší starou CAS 25 Š 706 RTHP. Ihned jsme zahájili  na vozidle drobné opravy a nutnou údržbu.

Namontovali jsme novou radiostanici, předělali úchyty technických prostředků, promazali podvozek, vyměnili filtry, opravili čerpadlo, převinuli hladinoměr. Posvařovali jsme chybějící koš na hadice, vyrobili zemnící kolík a odvod výfuku k elektrocentrále.

Náš sponzor firma NEJLEVNĚJŠÍ NÁBYTEK nám zakoupila do nové cisterny záchranářský batoh.

Členové jednotky na opravě odpracovali 280 hodin. Vozidlo bylo slavnostně dáno 14. března na výjezd. Součásti vozidla byl i přetlakový ventilátor Papin 500, se kterým jsme se museli seznámit. Nyní jsme schopni v případě požáru provést přetlakovou ventilaci.

Při výměně oleje jsme zjistili, že vypouštěcí šroub má strhnutý závit a byl dotěsněn silikonem. My jsme toto odborně opravili vyrobením nové závitové vložky a přeřezáním závitu na olejové vaně.

10. března 2018 jsme do naší cisterny namontovali elektrický lanový naviják Ramsey o tažné síle 3620 kg.

10. ledna 2020 Naše jednotka dostala převodem od HZS MSK do cisternové automobilové stříkačky Liaz vozidlový terminál Matra. Samotná montáž do vozidla byla realizovaná na stanici Nošovice. Účelem instalace je zajištění lepšího spojení s jednotkami HZS, krajským operačním střediskem a ostatními složky IZS.