Popis údržby a úprav CAS

Členové jednotky se vydali 5. května 2014 do obce Dvorce pro cisternovou automobilovou stříkačku na podvozku Škoda 706 RTHP. CAS jsme dostali bezplatným převodem v rámci obměny techniky u HZS MSK a postupným převodem CAS mezi jednotkami SDH. Po nezbytné kontrole a montáží nového startéru se nám podařilo vozidlo zprovoznit.

Po dotankování pohonných hmot jsme se vydali na 82 km dlouhou cestu domů. Cisterna dojela bez problému. U hasičské zbrojnice už nás čekalo přivítaní mnoha členů sboru. Na druhý den jsme zahájili drobné opravy CAS.

Provedli jsme vyčištění nádrže na vodu a opravu vlnolamu, výměnu majáku, výměnu palivových a vzduchových filtrů, vyčištění a seřízení brzd, výměnu brzdových hadic, opravu navíjení rezervy, opravu dobíjení a elektroinstalace, výměnu oleje, promazání podvozku, svaření nového krytu aku, předělání úchytu zpětných zrcátek na rám dveří a výrobu úložného prostoru na motoru.

Po té jsme se vydali na STK. CAS prošla bez závady. Po přepisu technického průkazu a montáži nove registrační značky jsme CAS vybavili technickými prostředky. Po montáži radiostanice a naplnění nádrže vodou jsme vozidlo zařadili 30. května na výjezd. Členové sboru na údržbě auta odpracovali 307 hodin. Nejvíce se na údržbě podíleli Jan Trubiroha, Jiří Peterek, Roman Hruška a Čestmír Palarczyk.

Roman Dorotík vyrobil do naší cisterny měnič napětí z 24 na 12 voltů pro vozidlovou radiostanici a sirénu majáku.

17.září 2014 provedli členové jednotky přehození kol a montáž dvou nových pneumatik na přední nápravu.